KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14808024
nr 1480 8024
Harry Rosenquist
(1917-2012), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap. Signerad, daterad -58. Olja på pannå, 16x22 cm, yttermått inklusive ram: 33x40 cm
Harry Rosenquist, svensk bildkonstnär född 1917, död 2012 .
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 20:19:31
28/7 12:25:37
Harry Rosenquist
Läs mer om Harry Rosenquist